Ekonomi

Son dakika…Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe’de balkon konuşması yaptı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe’de açıklamalarda bulundu. Seçim döneminde yaşanan tüm tartışma ve çekişmeleri bir kenara bırakma çağrısı yapan Erdoğan, şunları söyledi: “Kazanan 85 milyon Türkiye” söz konusu. Refah kaybının giderilmesi ve deprem bölgesinde çalışmanın en acil konular olduğunu belirten Erdoğan, şöyle konuştu: “Yaparsak yine yaparız. Türk Yüzyılını birlikte inşa etmeye ve diriltmeye devam ediyoruz.”söz konusu.

Erdoğan’ın konuşmasından satırbaşları:

Bu millet sevilmez mi, biz severiz, Kandil’dekiler sevmez, onların uzantıları sevmez biz severiz. Şu anki tablo aşıkların tablosu. Resmi rakam şu anda 320 bin kişi burada.

Yollardan bahsetmiyorum, havaalanından buraya kadar olan yollar çok işlekti. Cumhur İttifakını mahcup etmediniz, Cumhur İttifakını bu yolda yalnız bırakmadınız, biz bu yolda gece gündüz yürüdük, yine bize bu görevi verdiniz. İnşallah Türk Yüzyılını hep birlikte inşa etmeye ve yaşatmaya devam edeceğiz.

Milletimiz 5 yıl daha başkanlığı bize emanet etti.

Aziz milletim… Ekranlarından bizleri izleyen aziz hemşerilerim. Sevgili Ankara halkı, değerli dostlarım ve meslektaşlarım, sizleri en kalbi duygularımla, saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.

İkinci tip cumhurbaşkanlığı seçimi çok şükür önemli bir rastgelelik sorunu yaşamadan tamamlandı. Seçimin gayri resmi sonuçlarına göre milletimiz 5 yıl daha Cumhurbaşkanlığı görevini bize emanet etti.

Demokrasimizin gücünü kanıtlayan her vatandaşımıza teşekkür etmek istiyorum.

Ülkeyi yönetme sorumluluğunu bize layık kılan milletimin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum.

14 Mayıs ve 28 Mayıs tarihlerinde, hangi partiyi veya adayı seçerse seçsin, yurt içinde ve yurt dışında sandık başına giderek demokrasimizin gücünü kanıtlamış her vatandaşımıza teşekkür ediyorum.

Bu süreçte seçimin en sağlıklı şekilde gerçekleşmesi için görevini yapan kamu çalışanını, parti temsilcilerini, sandık görevlilerini, gözlemcileri, emniyet mensuplarını ve emeği geçen herkesi kutluyorum.

Çok partili siyasi hayatımızın en kıymetli seçimlerinden birinde milletimiz, Asr-ı Türkiye’den yana kararını kullanmıştır.

Tek kazanan biz değiliz; kazanan türkiye

Birinci tür seçimde milletimiz zaten TBMM üyelerinin çoğunluğunu Cumhur İttifakına vererek mevzuattaki tercihini göstermiştir. Bugün yapılan ikinci tur seçimle birlikte milletimizin Cumhurbaşkanlığı’ndaki yani yürütmedeki tercihi de kesinleşmiş oldu. Milletimizin iradesi olan bu sonuç başımızın üzerinde yeri vardır.

Ancak tek kazanan biz değiliz; Kazanan Türkiye’dir.

Kaybedenler ülkemizle ilgili kirli senaryoların sahipleridir.

Kazanan tüm kesimleriyle milletimizdir. Demokrasimiz kazanıyor. Hatırlarsanız biz kazanınca ülkemizde kimse kaybetmez dedik her fırsatta.

Yine bire bir formda söyledik ki biz kazandığımızda kaybeden sadece ülkemiz ve onların aygıtları hakkındaki kirli senaryoların sahipleri, terör örgütleri ve tefeciler olacaktır.

Kimseye küsmeyiz, küsmeyiz, küsmeyiz, kızmayız.

Şimdi burada aynı sözü bir kez daha veriyoruz; Bugün kimse kaybetmedi. 85 milyonun tamamı. Milletimizin bize verdiği sorumluluğun gereği olarak kimseye küsmez, küsmez, küsmez, küsmez, küsmeyiz. Artık seçim dönemine ilişkin tüm tartışmaları, çekişmeleri bir kenara bırakıp, milli hedeflerimiz ve milli hayallerimiz etrafında birleşme zamanıdır.

Bu çağrıyı laf olsun diye değil tüm kalbimizle yapıyoruz. Türkiye’nin gücünün 85 milyon insanın bir arada olmasından kaynaklandığını biliyoruz. Burada muhasebeci değilim. Ama muhtemelen muhasebecinin hesabında bir sorun var.

Hesap uzmanının hesabında bir sorun olduğunu düşünüyorum.

Burada muhasebeci değilim. Ama muhtemelen muhasebecinin hesabında bir sorun var.

2018’de CHP milletvekili sayısı 146 idi. Hesap yapıyoruz. 2023 milletvekili sayısı 169. Gördüğünüz gibi bir artış var. Ancak burada kiralık vekiller var. 40 kiralık proxy. Yüzde 1 oy alan partilere ne yaptıysa 40 kiralık vekil verdi. Numara nereye gitti? 129’a. Hangisi 146’dan 129’a büyüktür? Muhtemelen 129’un daha büyük olduğunu söyleyemezsiniz.

Selo’yu çıkarmak istiyorsan…

Bu milletvekili sayısını azaltanlarla vedalaşamazsınız herhalde. Şimdi Kandil’dekilerle alıp geri götürüp video çekimi diyebilirsiniz ama bu millet bunu yutmuyor. 17 milletvekili düştü.

Ne diyordu? ‘Selo’yu çıkarmak istiyorsan bana oy vereceksin’ dedi. Aziz milletim ne dedi? Çünkü halkım beni yeterince tanıyor. Diyarbakır’da 51 Kürt kardeşimizi katleden bu terörist Selo’dur.

Gücümüzde adalet, mülkiyetin temelidir.

Adaletin, hak ve hukukun egemen olduğu Türkiye’de 51 Kürt kardeşimizi katleden Selo’yu istediğiniz gibi ortaya çıkaramazsınız. Özellikle bizim hükümetimizde böyle bir şeyin olması mümkün değil. Çünkü bizim hükümetimizde adalet, mülkiyetin temelidir, değiştirilemez.

Merhum Menderes’in ‘Yeter artık söz milletin’ dediği, yeni bir çağın kapılarını açtığı 1950’den bu yana yaşadığımız tüm sıkıntıların arkasında hep Türkiye’nin bu gücünün zayıflaması olmuştur. Bunun için darbeler yapıldı, bunun için muhtıralar verildi, bunun için koalisyonlar kuruldu, bunun için dağıldılar.

Türkiye’nin Asrı bir gün gelecek, bugün o gün.

Bu, sahip olduğumuz muazzam ekonomik potansiyelin gerçekleşmesini her zaman engellemiştir. Ülkemizin doğusundaki, güneyindeki, kuzeyindeki, batısındaki güç ve nüfuz alanlarının üzeri hep bunun için örtüldü. Yıllardır üzerimize giyilen ve bize dar gelen topal gömleklere boğanların korkusu, bugün kendisine anlatılan Türk Yüzyılı’nın bir gün geleceğindendir. Bugün o gün.

Bugün, merhum Menderes’in uğruna canını verdiği demokrasi ve kalkınma hamlelerimizin en üst düzeye ulaşma günüdür. Merhum Özal’ın son nefesine kadar peşinden koştuğu büyük Türkiye hayalinin başlangıç ​​günüdür. Merhum Erbakan’dan merhum Türkeş’e kadar verilen mücadelelerin hedefe ulaşma günüdür.

21 yıldır ülkemize kazandırdığımız eserlerin ve milletimize yaptığımız hizmetlerin Türk Asrının haberini verme günüdür. Bunu seninle başardık.

Bugün, hem vatandaşlarımızın hem de geleceğini bizimle gören dost ve kardeşlerimizin zafer ve minnet dualarının Taht’a ulaştığı gündür. Burada sandıklar kapandı ve telefon zincirleri akmaya başladı. Körfez’den İngiltere’ye Rusya’ya hepsi tebriklerini ilettiler ve yarın da bu tebriklerin devam edeceğini görüyoruz.

“Bize karşı kurulan ittifakları gördünüz, başarısız oldular”

Son 10 yılda önüne kurulan tüm tuzaklar, üzerinde oynanan oyunlar, sırtına saplanan hançerler, ayağına takılan tüm takılmalar bugünü engellemek içindir.

Erdoğan’ı devirmek için kep atmadılar mı?

Alman, Fransız ve İngiliz dergileri Erdoğan’ı yerle bir etmek için kapak atmadı mı? Bu kapakları onlar yazmadı mı? Kaybettikleri de buydu.

Aylardır bize karşı kurulan ittifakları gördünüz. Kimin kiminle olduğunu gördün. Terör örgütlerinin sapkın akımlara karşı durduğunu gördünüz. Yine de ne oldu? Neyse ki yapamadılar. İnşallah bir daha yapamazlar. Bu millet, başına gelen her musibette mayasının ne kadar güçlü, basiret ve basiretinin ne kadar güçlü olduğunu defalarca ispatlamıştır.

Milletimizle aramızdaki sevgi köprüsü çok güçlüdür.

Bu sebeple Türk milletinin zaafını bulmaya çalışanlar yine kaybeder. Bu son seçimlerde şahit olduklarımız bile milletimizin onurlu duruşunu göstermiştir. Milletimizle aramızdaki sevgi köprüsü bu kadar sağlam olduğu sürece aşamayacağımız sorun, çözemeyeceğimiz sorun yoktur.

Deprem bölgeleri önceliklerimizin başında geliyor

Şimdi beni böyle bir milletin evladı olarak dünyaya getirdiği için Rabbime şükrediyorum. Aziz milletim, kıymetli kardeşlerim, artık seçimler de bittiğine göre, tüm zamanımızı ve gücümüzü çalışmaya, eserler üretmeye ve hizmet etmeye ayıracağız. Yüzyılın felaketi olan 6 Şubat depremlerinin yaralarını sarmak, yıkılan şehirlerimizi restore etmek ve insanlarımızı hayata bağlamak önceliklerimizin başında olmaya devam edecek.

Enflasyon ve fiyat artışı mesajı

Sadece kalbimizde değil, ellerimizde de her zaman sallanan bölgenin üzerinde olmaya devam edecektir. Enflasyonun neden olduğu fiyat artışları ve refah kaybı sorunlarının çözümü önümüzdeki günlerin en acil konuları arasında yer alıyor. Benim başbakanlığım döneminde faizi 4,6’ya, enflasyonu 6,2’ye indirerek bunu ispatlamamış mıydık?

Biz bu işi yaşadık, yaptık ama onlarda böyle bir keder var mı? Gel onlarla konuş. Yaparsak yine yaparız. Evet, şu anda faiz 8,5’a düşürüldü ve enflasyon düşecek. Bizimle rekabet edemezler. IMF’nin kapısında nöbet tutuyorlar. Davos ile aramıza nasıl başladık biliyor musunuz?

IMF ile ilişkimiz bitti

Babacan da o sırada Davos’ta benimleydi. Ve Davos’ta IMF başkanıyla görüşüyoruz. O zaman IMF’ye 23.5 milyar dolar borcumuz var. Lidere dedim ki ‘Taksitini alıyorsun da Türkiye’nin siyasi kaderine karışamazsın. Ben Türkiye’nin başbakanıyım, siz sadece taksitlerinizi alacaksınız’. Son taksiti 2013’te ödedik, ardından IMF ile ilişkimiz bitti.

Tefeciden para isteyen kişinin akıbeti sandıkta belli oldu

Ne diyordu bu CHP, sen yine de IMF’den borç para almalısın. Bu senin işin, bizim değil. Bugün 10 yıl oldu. IMF’den borç almadık. O dönemde Merkez Bankası’nın 27.5 milyar dolarlık döviz rezervi vardı. İngiltere’ye gidip 3 milyar dolar getireceklerdi. Sana bir kuruş vermezler, tefeci kime para vereceğini çok iyi bilir. Tefeciden para isteyen kişinin akıbeti sandıkta belli oldu.

İstihdam odaklı bir üretim ekonomisi tasarlıyoruz

Artık yolumuza emin adımlarla yürüyoruz. Güven ve istikrar, bu iki kavram çok değerlidir. Siyasetteki arkadaşlarımla hep bunu konuştum. Güçlü bir ekonomi yönetimini bu iki kavram üzerine inşa edeceğiz. Mali yönetim, yatırım ve istihdam odaklı bir üretim ekonomisi tasarlıyoruz.

Sanayide artan üretim gücümüzün ve gücümüzün sağladığı imkanları, herkesi şaşırtacak yeni bir ekonomik atılımın lokomotifine çevireceğiz.

Küresel gelişmelerin bozduğu istikrar yeniden tesis ediliyor

Vatandaşımıza 1 ay bedava doğalgaz verdik mi? Cumhurbaşkanlığı ikramiyesi olarak vatandaşlarımıza 1 yıl süreyle 25 metreküp doğal gaz verme kararını açıkladık mı?

Şimdi Gabar’da petrol bitti. Yatmadı. İşe yaradı. Daha önce Kemal Bey’in dirsek temasında bulunduğu teröristler oraya beton döktüğü için petrol çıkaramıyorduk. Ama şimdi elimizde var. Ancak küresel gelişmelerin bozduğu istikrar yeniden tesis ediliyor.

Petrol kaynaklarını bu teröristlerle paylaşmak için adım attılar

Güneyimizde güvenlik tehditleri ve teröre karşı mücadeleyi artıracağız. Siyasi ve diplomatik kanalları daha aktif işleteceğiz. Kısacası çok taraflı çabalarla onları sınırlarımızdan uzak tutmaya devam edeceğiz. Kemal Bey’in arkadaşları ne diyordu? Güneyimizdeki terör örgütlerinin yanında olacağız. Bununla da kalmayıp oradaki petrol kaynaklarını bu teröristlerle paylaşmak için adımlar attılar.

İşte bunlardan biri de Kamışlı’da. Koalisyon güçleriyle ortaklaşa hüküm sürdüler. Vatandaşlarımız tarafından talep edilen sığınmacıların gönüllü dönüşlerini bu politikamız kapsamında önemsiyoruz.

“1 milyon sığınmacının dönüşünü sağlayacağız”

Vatandaşlarımız tarafından talep edilen sığınmacıların gönüllü dönüşlerini bu politikamızın bir modülü olarak önemsiyoruz.

Vatandaşlarımızın bu konudaki beklentilerini karşılamak boynumuzun borcudur. Yaklaşık 600 bin kişinin isteyerek Suriye’deki imanlı bölgelere dönmesini sağladık. Katar ile işbirliği yaptık. Yeni iskan projesi ile birkaç yıl içinde 1 milyon kişinin geri dönüşünü sağlayacağız.

Türkiye’nin konumunu daha da güçlendireceğiz

Eğitim, sağlık, ulaşım, enerji, sanayi, tarım, turizm ve spor gibi ülkemize asırlık kazanımlar sağladığımız alanlarda çıtayı daha da yukarılara taşıyacak yatırımlarla yolumuza devam edeceğiz. Ülke kurallarına ve gençlerimizin beklentilerine cevap verecek uygulamaları yaygınlaştırmaya devam edeceğiz.

Dünyanın örnek aldığı altyapımızı ve sigortacılık sistemimizi daha da ileriye taşıyacağız. Şehir hastanelerimizi artıracağız. Kalkınmanın temel altyapısı olan ulaşım ve elektrik yatırımlarını küresel boyuta taşıyarak Türkiye’nin konumunu daha da güçlendireceğiz. Sayın Putin tebrik konuşmasında Türkiye’nin, yani Trakya’nın bir bölge olmasını tekrarladı. Bu adımı onlarla birlikte atacağız. Trakya merkez olacak.

Tarım ve hayvancılıkta üretici gelirini artıran bir sistemi hayata geçireceğiz.

Başta savunma sanayimiz olmak üzere sektörümüzün marka değerini yükselteceğiz. Tarım ve hayvancılıkta üreticilerin gelirlerini artıran, bizi dünya gıda sektörünün en değerli aktörlerinden biri yapan bir sistemi hayata geçireceğiz. Hizmet ve turizmde yakaladığımız ivmeyi devam ettireceğiz. Sosyal yardım ve destek sistemimizi, milletimizin tek bir ferdinin kendini ihmal edilmiş hissetmeyeceği düzeye gelinceye kadar geliştireceğiz.

Yüzyıl Türkiye’sine yakışır çalışma ve hizmetlerle değerlendireceğiz.

Kısaca Türk Asrına yakışır eser ve hizmetlerle önümüzdeki dönemin her anını değerlendireceğiz. Yarın İstanbul’un fethi bir çağ açtı ve bir yenisini kapattı.

Yarın İstanbul’umuzda bu fetih kutlanacaktır. Mübarek komutan, mübarek asker. Umarım sizleri de bu ecdadın torunları olarak karşımda görürüm. Seninle gurur duyuyorum. Sana inanıyorum. Sana güveniyorum. İnşallah bu seçimlere açılan kapı olarak gördüğümüz Türk Yüzyılı, böyle bir dönüm noktası olarak tarihe geçer.

Güvenliğinizi koruduğunuz için size en içten şükranlarımı sunarım.

Güvenliğinizi koruduğunuz için size en içten şükranlarımı sunarım. Tarifsiz sevginiz, coşkunuz, sadakatiniz ve takdiriniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu toprakları bize vatan yapmak, vatan olarak yaşatmak için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. 15 Temmuz gecesi istiklalleri ve istikballeri için bu gazi mekânı önünde gözlerini kırpmadan yürüyen şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum.

haber-babaeski.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu
escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort