Haber

Kızılay’ın sorusuna İbrahim Kalın’dan yanıt: Çadır satmak yanlıştı, zamanı gelince başka konular görüşülecek.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, tv100’de yayınlanan Az Konuştum programında Candaş Tolga Işık’ın sorularını yanıtladı. Kızılay’ın deprem anında çadır ve teneke satışı yaptığına ilişkin konuşan Kalın, dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

“BU BİR HATA OLDU”

“Kızılay Başkanı’nın o koltukta oturması sizi rahatsız ediyor mu?” Soruyu yanıtlayan Kalın, “Çadır satma meselesi yanlıştı, sonradan Kerem Bey kendisi söyledi. Böyle bir devirde çadır satılmaz. Biraz fiyasko oldu” dedi. söz konusu.

“KONU BAŞKA NOKTALARA GİDİYOR”

Kalın sözlerini şöyle sürdürdü: “Sonrasında bu tartışmanın uzaması ve bunda ısrar edilmesi irtibat yönetimi açısından bir takım yanılgıları beraberinde getirdi. Bahis başka noktalara gitti. Sosyal medyadan polemiğe dönüştü. Bunlar üzücü. .

“Pireye kızıp yorgan yakmayalım”

Kızılay hepimizin kurumu, bizden önce de vardı, bizden sonra da devam edecek. Buna böyle bakmalıyız. Pireye kızıp yorganı yakmayalım. Kan şu anda acil bir ihtiyaçtır. Kan stoğu kesinlikle eksiksiz olmalıdır.

“ZAMANI GELDİĞİNDE DİĞER KONULAR KONUŞULUR”

Bireylerin kusurları bir yana, kurumun devam etmesi ve kurumun ihtiyaçlarını karşılaması son derece değerlidir. Bunun bir tepki olduğunu anlıyorum ama bu yansımayı gerçeğe yönlendirelim. Zamanı geldiğinde başka konular da görüşülür. Ama şu anda kan acil bir ihtiyaç.”

haberdarica.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu