Ekonomi

Bakan Çavuşoğlu: Güvenlik, ekonomi, eğitim, sağlık 6’dan 7’ye mi kalır?

Bakan Çavuşoğlu, Antalya’nın Kepez ilçesindeki Turgut Özal Spor Salonu önünde düzenlenen Antalya Toplu Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada, doğası ve insanlarıyla eşsiz Antalya kentini ve Antalyalı hemşerilerini sevgiyle selamladığını söyledi. saygı ve sevgiler.

Gazipaşa’dan Kaş’a 19 ilçeden gelerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sevgilerini gösteren çalışma arkadaşlarına ve tüm hemşerilerine şükranlarını sunan Çavuşoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanı Antalya’mızı ağırladınız, onur getirdiniz. Bugün burada açılışını yapacağımız projeler Antalya’mızın değerine değer, “Cumhurbaşkanımıza bugüne kadar Antalya’ya verdiği hizmetlerden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 21 yılda yaptığı güzel hizmetlerle sadece Antalya’yı değil Edirne’den Kars’a tüm Türkiye’yi ayağa kaldırdığını vurgulayan Çavuşoğlu, bir vatandaş olarak öncelikle şükranlarını sunmak istediklerini söyledi.

Çavuşoğlu, bu yıl Cumhuriyetin 100. yılını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın öncülüğünde, Cumhuriyetin 2. yüzyılını Türkiye’nin 100. yılı yapmak için çalıştıklarını belirterek, şöyle devam etti:

“Cumhurbaşkanımızın önceliği altında sürdürdüğümüz dış politika sayesinde Türkiye artık sadece bölgesel bir güç değil, küresel bir aktör konumundadır. Türk dış politikasının Cumhuriyetimizin 100. yılında inşallah temel değerlerine geri dönecektir. Dış politikamızda ‘Dünya 5’ten büyüktür’ diyerek adaleti, ‘daha adil bir dünya mümkün’ü hedeflerken, krizlerin çözümü için çaba sarf edip bölge ve dünya barışına katkıda bulunuyoruz. , sizler için, ülkemiz için, milletimiz için doğan fırsatları da değerlendiriyoruz.Türk Devletleri Teşkilatı’nı güçlendirerek Türk dünyasının yeniden bütünleşmesi için adımlar atıyoruz.Dünyayı ve Akdeniz’i araştırın Bağlantıyı bizde kuruyoruz. Doğu Akdeniz’de ve Ege’de hak ve menfaatlerimize göz dikenlerin hevesini bırakın.”

“Türkiye başkalarının kurallarına uyan bir figüran değil”

Ülke sınırlarında terör koridoru oluşturmaya çalışanların oyununu bozduklarını vurgulayan Çavuşoğlu, “Nüfuz alanımızı daha da güçlendiriyoruz. Eskiden bize uzak sanılan coğrafyaları Amerika’dan Latin’e taşıyoruz. Amerika’dan Asya’ya yakın. Dünyanın her yerindeki vatandaşlarımızı ve soydaşlarımızı koruyoruz. Cumhurbaşkanımızın himayelerinde, şimdi Antalya’da düzenlenen Antalya Diploma Forumu’nda diplomasinin bugünü ve geleceği tartışılıyor. Dost ve düşman artık çok iyi biliyor ki Türkiye artık başkalarının sofralarında oburların kurallarına uyan bir figüran değil.” dedi.

“Cumhurbaşkanımızı her zaman seçimlerde Türkiye’nin Cumhurbaşkanı olarak hep birlikte seçeceğiz”

Çavuşoğlu, Türkiye’nin kendi hikayesini yazan, gerektiğinde oyun üreten, gerektiğinde oyun bozan küresel bir aktör olduğuna dikkat çekti.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yürüttüğü lider diplomasi sayesinde bu adımları attıklarını ifade eden Çavuşoğlu, “Şimdi değerli hemşerilerim size soruyorum dış politika 6’lı mı 7’li mi emanet edilir? masa güvenlik ekonomi eğitim sağlık 6 lar 7 ler masada mı kalacak biz ne yapacağız o zaman çok daha çok çalışacağız çok çalışacağız inşallah Cumhur İttifakı olarak bu seçimleri kazanacağız Seçimlerde de hep birlikte Sayın Cumhurbaşkanımızı Türkiye Cumhurbaşkanı olarak seçeceğiz” dedi.

Birlik olup dalga dalga etki alanlarını genişleteceklerini belirten Çavuşoğlu, bir araya gelerek küresel sorunlara çözüm üretmeye devam edeceklerini söyledi.

Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı gelecek vizyonunun “Türkiye yüzyılı”nı gerçekleştirmeye hazır olduklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

“İçte ve dışta bize bu vatana hizmet etme şansını veren aziz milletimize, aziz Antalyalı hemşerilerimize ve liderliği paha biçilemez olan Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz. vatanın sonu gelmez Milletimiz son 21 yılda olduğu gibi Cumhurbaşkanı AK Parti’ye gönül vermiş, ittifakına dönmüş, umudunu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bağlamıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, milletvekil arkadaşlarımız ve teşkilatımızla sevgili Antalya’mıza hizmet için gece gündüz demeden çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Antalya, Türkiye Yüzyılı’na doğru emin adımlarla ilerliyor.”

Çavuşoğlu, çalışmaların açılmasının Antalya’ya ve millete hayırlı olmasını diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu