Teknoloji

Twitch’te ‘En Çok Aboneye Sahip Yayıncı’ Rekoru Kırıldı

Dünyanın en tanınmış canlı yayın platformu Seğirme Dikkat çekici bir gelişme yaşandı. Twitch’in popüler yayıncılarından Kai Cenat, en çok aboneye sahip yayıncı sicilinin yeni sahibi oldu. Şimdi olduğu gibi 300 binin üzerindeAbonesi bulunan yayıncı, bu unvanı 283 binden fazla abonesi olan Ludwig’den almış.

Bilmeyenler için açıklayalım; Kai Cenat, Twitch yayınlarında aslında farklı bir şey yapmıyor. Açtığı görüntülerde ya oyun oynuyor ya da arkadaşlarıyla bir merkeze geliyor. video izlemek ve bu görüntülerden bahsediyor. Hatta bu yazıyı yazarken yaptığımız incelemelerde Cenat’ın canlı yayında olduğunu gördük ve seni uyurken gördük . Yayıncının arkadaş canlısı tavrı diğer kullanıcıların da dikkatini çekmişe benziyor. Bu sırada; Şunu da belirtmeden geçmeyelim: Kai Cenat’ın 4 milyondan fazlaAyrıca takipçileri var.

Yalnızca abonelik geliri ayda 1,5 milyon doları aştı; Tabii Twitch’in komisyonu dışında…

Twitch’te bir yayıncıya abone olmak istediğinizde, düzenli aylık ödemeler yapman lazım. Bu içerikte; Twitch’in ABD’deki kurallarına baktığımızda en ucuz abonelik tutarının 4,99 dolardan başladığını görüyoruz. Kai Cenat’ın 300 bin abonesi ile abonelik ücretini çarptığımızda yayıncının minimum aylık aboneliğini buluyoruz. 1.5 milyon dolar Kazanma potansiyeline sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Tabii Twitch de bu abonelik ücretinin bir kısmını pano olarak kesiyor…

haber-cubuk.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu