Ekonomi

Bakan Kurum İstanbullulara duyurdu! 1,5 milyon konut dönüştürülecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Bağcılar’da 97 tesisin açılışını yaptı. İlçeye kazandırılan çalışmalar arasında Yaşlı Yaşam Merkezi, E-Spor Merkezi ve engelliler için duyu bütünleme tabanlı su altı terapi havuzu öne çıkıyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum toplu açılış töreninde bir konuşma yaptı. “İstanbul’da 1,5 milyon konutu dönüştüreceğiz. İstanbul’umuzda tek bir riskli yapı kalmayacak”söz konusu.

‘İSTEDİĞİMİZ HER YERDE OLMAK İSTİYORUZ, AFETE KARŞI GÜÇLÜ, İNANÇLI EVİMİZ OLSUN’

“Üzerinde çalıştığımız kentsel dönüşüm projelerimiz var. Azpurçaklar Sitesinde sözleşme aşamasına geldik. Ege ve Demircan sitelerimiz var. Vatandaşımızın istekleri çerçevesinde dönüşüm sürecini belediyemiz yönetecek. Evlerimizi istiyoruz. güçlü, inançlı ve afetlere karşı dayanıklı olan her yerde. Bağcılar’ın tüm mahallelerinde. Bugün.” Teslimini gerçekleştirdiğimiz konutlarımız İstanbul ve Bağcılar’a hayırlı olsun.”

“İSTANBUL İMZAMIZ NEDENİYLE ÜSKÜDAR’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ YÜRÜTÜYORUZ”

İstanbul’umuz Fatih’in bize emanetidir. Medeniyetin Başkentidir. Teşkilatlarımız ve belediyelerimizle birlik ve beraberlik içinde vatandaşlarımızla gönül gönüle çalışıyoruz. Emin olun, 39 ilçemizde 963 mahallemizde güçlü İstanbul için ‘yarın değil şimdi’ diyoruz. İstanbul’umuzu daha güvenli hale getirmek için Esenler’de 60 bin konutluk kentsel dönüşüm projesini yanı başınızda gerçekleştiriyoruz. Bu projede 2 bin konutumuzun anahtarlarını vatandaşlarımıza teslim ettik. TOKİ ile birlikte yaptığımız konutlarımızı etap etap vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. Esenler’deki o yeşil alan ve sosyal donatı sorununu halledeceğiz. Bağcılar’da da aynısını yapacağız. Yeşil alanları ve sosyal alanları sizler için sunacağız. Esenler’deki projemizde ürettiğimiz konutları Bağcılar’ın dönüşümü için inşaAllah Bağcılar’a tahsis edeceğiz. Yine Üsküdar’da Çamlıca Camii’nin eteklerinde çok örnek bir dönüşüm projesini hayata geçiriyoruz. İşte Üsküdar’daki Ferah Mahallemizde Çamlıca Camimizin ve İstanbul’un silüetine yakışır bir kentsel dönüşüm projesi yürütüyoruz.”

‘İSTANBUL’DAKİ 1.5 MİLYON EVİMİZİ DÖNÜŞTÜRECEĞİZ’

“Ataşehir, Güngören ve Fikirtepe’de 60 bin vatandaşımızı ilgilendiren çok örnek bir dönüşüm projesini hayata geçiriyoruz. Burada konutlarımızın inşaatına eş zamanlı başladık. Adım adım vatandaşlarımıza teslim ediyoruz. Gaziosmanpaşa’da 5 Bin Konutluk Kentsel Dönüşüm Projesi İstanbul Şehrimizin yedi tepesindeki her mahallede 90 bin konutumuzun dönüşüm çalışmalarına aralıksız devam ediyoruz.İstanbul’da acil yenileme ihtiyacı olan 1.5 milyon konutumuzun dönüşümünü gerçekleştireceğiz. ve İstanbul’umuzu afetlere karşı dayanıklı hale getireceğiz. İstanbul’da tek bir riskli yapı kalmayıncaya kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz. Birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Bu kadim şehrin güzel insanlarını her zaman güzel yarınlara hazırlayacağız.” 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu